Kulcsszó: fenntarthatóság

Czippán Katalin

Czippán Katalin

Környezeti, fenntarthatósági szakértő; szemléletformálás és szervezeti tanulás stratégiai tanácsadó; az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság Nevelésügyi Szakbizottsága elnöke.

Czippán Katalin évtizedek óta vezető stratégiai tanácsadóként tevékenykedik a kommunikáció, oktatás, képzés-fejlesztés, szervezeti tanulás, környezetvédelem, fenntartható fejlődés szakterületén. Nemzetközi szintű elméleti ismereteit kiegészítik a szemléletformálási, oktatási projektek tervezésében és megvalósításában szerzett tapasztalatai.

Tovább olvasom
Dóra Szilvia

Dóra Szilvia

Az érem mindkét oldalát megtapasztalta: miként motiválja és aktivizálja munkavállalóit sikeresen egy multinacionális cég az önkéntes feladatokra, és milyen sikereket, eredményeket, élményeket hoznak azok az önkéntes programok, amelyeket egy környezetvédő civil szervezet, a Tiszai PET Kupa kínál a környezetünk és a folyóink védelmében.

Dóra Szilvia közgazdász végzettséggel és jó pár év reklámügynökségi gyakorlattal a háta mögött talált rá az önkéntességre. A Raiffeisen Bank lakossági üzletágának médiakommunikációs szakembereként tapasztalta először, mit jelent a Mosoly Alapítvány - egy szociális témában, a gyermekek mentális egészségéért dolgozó civil szervezet - számára a bank támogatása. Ekkor lett ő is – életében először – önkéntes. Ez adta a motivációját ahhoz, hogy következő munkahelyét a civil oldalról válassza.

Tovább olvasom
Hankó Gergely

Hankó Gergely

Természetvédelmi mérnök, közgazdász; a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének ügyvezető igazgatója; a PET Kupa projektvezetője.

Hankó Gergely 16 éve dolgozik a környezetvédelem és a fenntarthatóság területén, a hazai média állandó szereplője, a TEDx Youth@Budapest és a TEDx Danubia (MüPa) 2018-as előadója.

Tovább olvasom
Szöllősi Réka

Szöllősi Réka

Élelmiszer-politikai elemző, tanácsadó és szakíró, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének volt vezető munkatársa.

Szöllősi Réka a Külkereskedelmi Főiskola elvégzése után a Gödöllői Agráregyetem francia nyelvű képzésén tanult az uniós agrár- és vidékfejlesztési politikáról. Dolgozott agráriumra szakosodott szakfordítóként, élelmiszeripari szabályozási témákon, megismerte az élelmiszer-kereskedelem nemzetközi szabályozási hátterét a FAO Codex Alimentarius hazai titkáraként és tagja volt több uniós élelmiszer-szakértői munkacsoportnak is. 2010 és 2021. szeptember között a FÉSZ vezető munkatársa volt.

Tovább olvasom